Normal view MARC view ISBD view

Osmanlıca - türkçe ansiklopedik lûgat / Ferit Devellioğlu ; editör Ömer Aslan ; yayına hazırlayan Aydın Sami Güneyçal

By: Devellioğlu, Ferit.
Publisher: İstanbul : Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları , 2023ISBN: 9786254293146.Subject(s): Sözlük -- Ansiklopedi -- Türkçe -- Osmanlıca | Dictionary -- Encyclopaedia -- Turkish -- OttomanDDC classification: 419 General note: İlk baskısı 1962 yılında yapılan ve zaman içerisinde Aydın Sami Güneyçal’ın emekleriyle genişletilen Ferit Devellioğlu’nun Osmanlıca-Türkçe Ansiklopedik Lûgat’ı basıldığı ilk yıllardan itibaren adeta nesiller yetiştiren bir okul, araştırmacıların ve akademi dünyasının vazgeçilmez temel kaynaklarından biri olmuştur. Alanında Cumhuriyet döneminde hazırlanmış en kapsamlı ve başarılı sözlüklerden biri olarak kabul edilen Lûgat, dilimizde kullanılmış ve kullanılmakta olan Arapça ve Farsça kökenli kelimelerin yazılışlarını, okunuşlarını ve anlamlarını içeren en güvenilir kaynaklardan biridir. Sözvarlığı, tamlama ve örnekleriyle zengin bir içeriğe sahip olan sözlük, renkli basımı ve sonunda yer alan Arap harfli diziniyle de okuma ve kullanma kolaylığı sağlamakladır.
List(s) this item appears in: Yayınlar Odası
Tags from this library: No tags from this library for this title.
    average rating: 0.0 (0 votes)
Item type Current location Home library Call number Status Date due Barcode
Books Books Arter Kütüphanesi
Arter Kütüphanesi
Arter Kütüphanesi
Yayınlar Odası (Browse shelf) Available 107769

İlk baskısı 1962 yılında yapılan ve zaman içerisinde Aydın Sami Güneyçal’ın emekleriyle genişletilen Ferit Devellioğlu’nun Osmanlıca-Türkçe Ansiklopedik Lûgat’ı basıldığı ilk yıllardan itibaren adeta nesiller yetiştiren bir okul, araştırmacıların ve akademi dünyasının vazgeçilmez temel kaynaklarından biri olmuştur.
Alanında Cumhuriyet döneminde hazırlanmış en kapsamlı ve başarılı sözlüklerden biri olarak kabul edilen Lûgat, dilimizde kullanılmış ve kullanılmakta olan Arapça ve Farsça kökenli kelimelerin yazılışlarını, okunuşlarını ve anlamlarını içeren en güvenilir kaynaklardan biridir. Sözvarlığı, tamlama ve örnekleriyle zengin bir içeriğe sahip olan sözlük, renkli basımı ve sonunda yer alan Arap harfli diziniyle de okuma ve kullanma kolaylığı sağlamakladır.

Click on an image to view it in the image viewer

This software was installed and implemented by Devinim Software Training Consulting using Koha.